Proktolog dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Czym jest proktologia? Proktologia to specjalność medyczna, która koncentruje się na chorobach okrężnicy, odbytnicy i odbytu.

Typowe schorzenia, które może leczyć proktolog, obejmują: Szczeliny odbytu Choroba Crohna Polipy okrężnicy Rak jelita grubego Zaparcie Zapalenie uchyłków Kamienie żółciowe Przepukliny Hemoroidy Zapalna choroba jelit Zespół jelita drażliwego Procedury proktologiczne Proktolodzy wykonują korekcyjne operacje jelita grubego w celu naprawy okrężnicy, odbytnicy lub odbytu. Wykonują operacje, które mogą obejmować usunięcie części narządów lub usunięcie całych narządów, takich jak woreczek żółciowy. Zapytaj swojego lekarza pierwszego kontaktu, czy może być konieczna operacja w celu leczenia problemu z dolnym przewodem pokarmowym. Kiedy spotkać się z proktologiem Może nie przychodzić Ci do głowy wizyta u chirurga jelita grubego, dopóki inny lekarz nie skieruje Cię do takiego. Ale możesz poprosić o skierowanie, jeśli masz objawy takie jak: swędzenie lub pieczenie odbytu krwawienie lub inna wydzielina z odbytu ból odbytu lub odbytu brodawki odbytu, guzki lub uczucie ciała obcego nietrzymanie stolca


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.