Laryngolog dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Laryngologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami i urazami krtani (często nazywanej skrzynką głosową). Jest to specjalny dział otolaryngologii, który koncentruje się na uchu, nosie i gardle.

Skrzynka głosowa znajduje się z przodu szyi i trzyma struny głosowe. Odpowiada za produkcję dźwięku i połykanie. Istnieje wiele schorzeń, które mogą wpływać na krtań, od zapalenia krtani i guzków strun głosowych po raka krtani. Czym jest laryngologia? Kiedy masz problem z krtanią – często nazywaną skrzynką głosową – możesz zostać skierowany do laryngologa. Laryngologia to podspecjalizacja oddziału ucha, nosa i gardła (otolaryngologia). Pracownicy służby zdrowia pracujący w dziedzinie laryngologii są specjalnie przeszkoleni w zakresie opieki nad schorzeniami krtani. Twoja skrzynka głosowa (krtani) znajduje się z przodu szyi. Trzyma struny głosowe i odpowiada za produkcję dźwięku i połykanie. Jest to również wejście do tchawicy i odgrywa kluczową rolę w drogach oddechowych. Jakie są choroby, które wpływają na krtań? Istnieje wiele warunków, które mogą wpływać na krtań, w tym: Łagodne (nienowotworowe) uszkodzenia strun głosowych. Zmiany nowotworowe lub przedrakowe. Stany zakaźne lub zapalne. Choroby autoimmunologiczne. Warunki neurologiczne. Warunki dróg oddechowych. Zaburzenia ruchu strun głosowych.


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.