Hepatolog dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Hepatolodzy to lekarze, którzy diagnozują, leczą i radzą sobie z problemami związanymi z wątrobą, woreczkiem żółciowym, przewodami żółciowymi i trzustką.

Problemy z wątrobą to rosnący problem na całym świecie, a stany takie jak marskość wątroby, stłuszczenie wątroby i zapalenie wątroby wpływają każdego roku na życie milionów ludzi. Co robi hepatolog? Hepatolodzy najczęściej leczą osoby, które mają schorzenia związane z wątrobą. Niektóre z najczęstszych problemów zdrowotnych, które leczą, obejmują chorobę wątroby związaną z alkoholem, zapalenie wątroby i rak wątroby. Jakie schorzenia leczy hepatolog? Hepatolodzy leczą wiele schorzeń, w tym: Alkoholowe zapalenie wątroby Wodobrzusze Marskość Zapalenie wątroby Encefalopatia wątrobowa Rak wątroby Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD) Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH) Otyłość Pierwotne zapalenie dróg żółciowych Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych Powody, dla których warto odwiedzić hepatologa przy rozpoznaniu niepokojących objawów lub oznak, w tym: – Bóle wątroby – Masz nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby – Masz objaw problemów z wątrobą; Nagłe krwawienie z przewodu pokarmowego, Żółtaczka, Ciemnożółty lub brązowy kolor moczu


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.