Ginekolog dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Ginekolog to lekarz, który specjalizuje się w zdrowiu reprodukcyjnym kobiet. Diagnozują i leczą problemy związane z żeńskim układem rozrodczym. Obejmuje to macicę, jajowody, jajniki i piersi.

Co robi ginekolog? Ginekolog świadczy usługi w zakresie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego, które obejmują badania miednicy, testy cytologiczne, badania przesiewowe w kierunku raka oraz testy i leczenie infekcji pochwy. Diagnozuje i leczy choroby układu rozrodczego, takie jak endometrioza, niepłodność, torbiele jajników, bóle miednicy. Mogą również opiekować się osobami z rakiem jajnika, szyjki macicy i innymi nowotworami układu rozrodczego. Co najmniej raz w roku zaleca się wizytę u ginekologa na badanie ginekologiczne oraz inne testy i zabiegi profilaktyczne. Jednym z najważniejszych powodów regularnego odwiedzania ginekologa jest możliwość poddania się badaniom (i, jeśli to konieczne, leczeniu) chorób i infekcji przenoszonych drogą płciową (STD lub STI). Zapobiegaj nieplanowanym ciążom Ginekolog może wypisać ci receptę na pigułki antykoncepcyjne lub udzielić informacji na temat innych metod kontroli urodzeń. Rozwiąż problemy menstruacyjne Wiele kobiet zmaga się z bolesnymi i nieregularnymi miesiączkami a także zespołem napięcia przedmiesiączkowego ( PMS). Jeśli należysz do tej grupy i masz dość odczuwania dyskomfortu za każdym razem, gdy masz miesiączkę, ginekolog może Ci pomóc złagodzić ten stan. Zmniejsz ryzyko raka. Regularne badania ginekologiczne mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka, w tym raka macicy, raka jajnika i raka piersi.


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.