Ginekolog onkologiczny dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Onkolodzy ginekolodzy oferują zintegrowane podejście do diagnozy i leczenia chirurgicznego nowotworowych i nienowotworowych (łagodnych) schorzeń żeńskiego układu rozrodczego.

Należą do nich rak szyjki macicy, endometrioza, mięśniaki macicy, rak jajnika, guzy miednicy, rak macicy, rak pochwy i rak sromu. Rak szyjki macicy jest jednym z nowotworów złośliwych, których można uniknąć, wykonując okresowe badania profilaktyczne, w tym przede wszystkim cytologię szyjki macicy (najlepiej nie rzadziej niż raz do roku od rozpoczęcia współżycia lub od 25 roku życia przy braku stosunków). Coraz częściej stosuje się również badanie w kierunku nosicielstwa wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) w nabłonku szyjki. Zalecane jest również wykonanie szczepienia przeciw wirusowi HPV (około 12. roku życia), która zmniejsza ryzyko infekcji tym wirusem o ponad 75%.


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.