Gastroenterolog dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Gastroenterolog jest specjalistą specjalizującym się w zaburzeniach i chorobach układu pokarmowego

— w tym przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego, odbytnicy i odbytu) oraz trzustki, wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego . Zaburzenia trawienia i problemy, które leczy gastroenterolog, obejmują: Niewyjaśnione zmiany w wypróżnianiu, w tym biegunka, zaparcia i krew w stolcu Choroba refluksowa przełyku (GERD) Zgaga Hemoroidy Choroba zapalna jelit (IBD), która obejmuje chorobę Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego Zespół jelita drażliwego (IBS) Zapalenie trzustki Wrzody Choroba refluksowa przełyku GERD (choroba refluksowa przełyku) to stan, w którym dolna część przełyku zamyka się nieprawidłowo. Pozwala to kwasowi przedostać się do przełyku, powodując stan zapalny. Chociaż stan jest możliwy do opanowania, w cięższych przypadkach może być wymagana operacja. Nietolerancja glutenu Celiakia to ciężka nadwrażliwość na gluten. Gluten to substancja, która znajduje się w każdej żywności zawierającej pszenicę, żyto lub jęczmień, w tym piwo, ciasto, pizza i frytki. Kiedy ktoś z celiakią spożywa gluten, jego układ odpornościowy atakuje wyściółkę jelita cienkiego. To stopniowo niszczy wyściółkę, prowadząc do wyniszczającego bólu.


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.