Foniatra dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Foniatria to dziedzina otolaryngologii zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zaburzeń głosu, języka i mowy.

Dziedzina ta jest ściśle związana z audiologią, a czasem nawet logopedią. Jeśli masz problemy z głosem, powinieneś udać się do foniatrii. Na wizytę należy zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe badania. Podczas wizyty lekarz foniatrii przeprowadzi szczegółowy wywiad, wykona badania (fizyczne, endoskopowe, stroboskopowe) oraz przeanalizuje budowę, gardło, nos i struny głosowe. W razie potrzeby zleci dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak audiogram (audiometria tonalna) czy tomografia komputerowa. Czy pracujesz głosem? Czy często masz chrypkę, ubytek słuchu, zmieniony głos, trudności w wydobyciu go, osłabienie? Foniatra zapewnia ompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń głosu zarówno u dzieci jak i dorosłych, zwłaszcza u pacjentów z głosem profesjonalnym (śpiewacy, aktorzy, dziennikarze, wykładowcy, nauczyciele). W przypadku najmłodszych pacjentów są to często dzieci z przerostem migdałka gardłowego lub zaburzeniami rozwoju mowy. Wskazania do wizyty w foniatrii: – ubytek słuchu – zaburzenia mowy – chrypka, drapanie w gardle – bezgłos – zawroty głowy – szum w uszach


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.