Chirurg ogólny dla dorosłych
w pakietach medycznych Lux Med

Chirurdzy ogólni to lekarze specjalizujący się w zabiegach chirurgicznych. Chirurgia to każda procedura, która zmienia tkanki ciała w celu zdiagnozowania lub leczenia schorzenia.

Chirurg ogólny jest częścią zespołu chirurgicznego, który obejmuje również anestezjologa, pielęgniarki i techników chirurgicznych. Porozmawiasz z chirurgiem o procedurze przed operacją. Chirurg ogólny posiada specjalistyczną wiedzę na temat całego procesu chirurgicznego, od wstępnej oceny, poprzez przygotowanie, procedurę i postępowanie pooperacyjne. Chirurg ogólny rozumie wszystkie dziewięć podstawowych obszarów chirurgii, którymi są: – Przewód pokarmowy – Brzuch i jego zawartość – Skóra i tkanka miękka, w tym piersi – Głowa i szyja, – Naczynia krwionośne i serce – Układ hormonalny (hormony i gruczoły) – Chirurgiczne leczenie raka – Leczenie chirurgiczne urazów urazowych – Opieka nad krytycznie chorymi pacjentami z potrzebami chirurgicznymi Obecnie większość chirurgów ogólnych zna techniki minimalnie inwazyjne, takie jak laparoskopia. Operacje laparoskopowe wymagają znacznie mniejszych narzędzi, w tym maleńkich kamer, które pozwalają chirurgowi zobaczyć, co dzieje się w twoim ciele. Te wyspecjalizowane instrumenty oznaczają, że chirurg może wykonać znacznie mniejsze cięcia niż w przypadku tradycyjnych procedur.


Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.